Polowanie w porze opadów


Warunki atmosferyczne w naszym kraju bardzo często przeplata się z ponurą, nieprzyjemną pluchą; a w kniei zwierzyna kusi, a porządek myśliwski prosi, a wkrótce polowania zbiorowe i pamiętne spotkania z koleżankami i kolegami. Ażeby deszczowa aura nie zepsuła tego najpiękniejszego w roku okresu, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież i akcesoria, które ochronią nas przed deszczem i przemoczeniem. W jaki sposób się ubrać na łowy w deszczu?  Pokazujemy Wam nasze topowe propozycje.
    Najpopularniejszą częścią odpornej na deszcz garderoby jest niewątpliwie peleryna. Osłania ona większość powierzchni ciała, zwykle wyprodukowana jest z gumowanej tkaniny, która jest w pełni wodoszczelna. Nie inaczej jest w wypadku ponczo Hurricane marki Deerhunter: to doskonała przeciwdeszczowa peleryna myśliwska, opracowana z myślą o polowaniach z ambony lub zasiadki. Kapuza regulowana osłania głowę i kark przed deszczem, a jeżeli nałożymy go na kaszkiet z daszkiem, gwarantuje nam to znakomitą widoczność. Kieszeń na klatce służy idealnie do przenoszenia lornetki, zamykana jest solidną, wodoodporną pokrywką zapobiegającą przemoknięciu.
    Nie wszyscy czuje się praktycznie w pelerynie: niektórzy nie chcą zakładać kilku warstw odzieży i wolą kurtkę, która będzie jednocześnie oddychająca i odporna na deszcz. Deerhunter posiada w swoim asortymencie doskonałą propozycję – to uniwersalna leśna kurtka przeciwdeszczowa Thunder. Wyprodukowana z bardzo rozciągliwego i wygodnej tkaniny, uzbrojona w warstwę Deer-Tex® Performance Shell, która oddycha i chroni przed deszczem oraz przewianiem. Powierzchnia materiału została dodatkowo pokryta deszczoodpornym zabezpieczeniem, a wszystkie szwy podklejone od wewnątrz, by nadać ubraniom pełnej wodoodporności. Zakryte są również wszelkie zamki błyskawiczne: zamek główny oraz zamki w kieszeniach frontowych. Gwarantuje to osłonę przed przedostaniem się wilgoci. Kaptur wyposażono w ściągacze, a wykończenia zapinane są na przylepiec dla zapewnienia jeszcze lepszej wodoszczelności. Specyficzną cechą tej wodoodpornej kurtki jest jej pakowność – można bowiem zwinąć ją w niewielki pakunek. Materiał jest nie tylko miękki i wodoszczelny, ale też wyjątkowo cichy, co jest bardzo istotne w trakcie polowania. Perfekcyjna odzież myśliwska to ta, która nie szeleści podczas poruszania się, co nie jest proste do otrzymania w wypadku ubrań przeciwdeszczowej – Deerhunter udało się to osiągnąć.


  • Dodano: 1 rok 3 miesiące temu
  • Wyświetleń: 1440
  • 19749
  • 0.00